piątek, 5 września 2014

O druku ciąg dalszy

Tak jak pisałem poprzednio, tym razem również poruszę tematykę druku, z którym związana jest moja praca. Chciałbym Wam opisać druk offsetowy, który jest dość nową usługą, a już bardzo często stosowaną. W drukarni, w której pracuję, w druku offsetowym odnosi się głównie do książek. Ogólnie, jest to taka odmiana druku, w której obraz przeznaczony do wydruku przenoszony jest z aluminiowej matrycy. Następuje to przez odbicie na pokrytym gumą bębnie, a dalej na materiale, którym zwykle jest papier.

Druk offsetowy stanowi niejako alternatywę dla druku cyfrowego, z tym, że jego przewaga polega na tym, iż jest o wiele tańszy, dzięki czemu bardziej opłaca się w przypadku wydruku dużej ilości kopii. A przy tym, całym proces nie jest zbytnio czasochłonny. Tak więc sami widzicie, że jest to obecnie najlepsza możliwość na przykład jeżeli chodzi o druk książek. Ten rodzaj druku dzieli się dodatkowo na arkuszowy, który wykorzystywany jest przy produkcji wszelkiego rodzaju ulotek, plakatów, broszur i katalogów, natomiast drugi rodzaj, jakim jest druk zwojowy stosuje się przy wysokonakładowych, takich jak gazety czy czasopisma.

Ogólnie druk offsetowy posiada wiele zalet, osobiście jestem jego wielkim zwolennikiem i staram się na bieżąco śledzić jego rozwój. Nie wykluczam, że za jakiś czas ponownie pojawi się tutaj jakiś wpis związany z tą tematyką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz